מיגרציה לשירות Teams (היערכות)

המעבר אל הענן מביא עימו חדשנות, כלים וטכנולוגיות חדשות שמסייעות לנו ביומיום, אחד מהם הוא שירות הקולאבורציה Microsoft Teams.

שירות Teams מביא עימו חווית משתמש המבוססת על עבודה בקבוצות המאפשרת לשתף מידע ותוכן בממשק אחד וכולל בין היתר: שיחות IM, אינטגרציה עם כלי Office נוספים, כגון: Planner, SharePoint, OneNote ובנוסף לכך כולל קונקטורים מול מגוון רחב של אפליקציות שונות, כגון: Twitter, Jira, Dynamic CRM ועוד אפשרויות רבות.

לאחרונה Microsoft הכריזה על השלמת הפערים הטכנולוגיים בין היכולות והתכונות של Skype for Business ושל Teams, וכעת כלל היכולות אשר קיימות בתשתית Skype for Business קיימות גם כן בשירות Teams. משמעות הדבר היא שכעת ארגונים עם תשתיות מסוימות של Skype for Business יכולים לבצע מיגרציה אל שירות Teams מבלי לאבד יכולות טכניות, אפשרויות קיימות ואף לשפר את חווית המשתמש וצורת העבודה אשר נעשית מול Teams.

בנוסף נזכיר כי היכולות השונות של Teams, כגון: עבודה בקבוצות, אינטגרציה עם אפליקציות שונות וחיבור מול מרכזיה בענן לא יגיעו בשום שלב אל תשתיות Skype for Business השונות, לא מקומי ולא בענן.

2018-09-28_10h34_17.png

כאשראנו נמצאים במצב שנין לבצע מיגרציה מתוך Skype for Business אל שירות Teams, אנו יכולים וצריכים לדעת מהם סוגי המיגרציות, איך ניתן לשלב בין התשתיות השונות, מהי הדרך הנכונה לבצע מיגרציה ועוד סוגיות שכדאי לתכנן לפני המעבר.

בנוסף להכרזות של השלמת הפערים הטכנולוגיים בין Skype for Business לבין Teams, יצאה הודעה נוספת והיא סיום התמיכה של Audio Conferencing Provider מול Skype for Business כבר באפריל 2019 הקרוב, ולכן גם כאן צריך להיערך לסיום התמיכה בין אם מצבעים מיגרציה או שנמצאים בשלב אחר.

שלבים בהכנה לפני המיגרציה

שלבי המיגרציה מתוך Skype for Business אל שירות Teams הינו תהליך אשר מחולק למספר אפשרויות, סוגים ושלבים שונים, כאשר כל אחד מהם הוא מאוד חשוב ועלול להשפיע על אופן המיגרציה וחווית המשתמש.

אז מהיכן מתחילים? ישנם שלושה תהליכים מרכזיים ביישום ומיגרציה במעבר אל Teams, הראשון הוא מתוך סביבת Skype for Business מקומית, השני הוא מתוך סביבת Skype for Business בענן והשלישי והפשוט ביותר יישום ישירות של Teams בענן.

בתהליך המיגרציה ישנו framework מוצע החולק לשתי אפשרויות שונות, הראשון הוא Basic המותאם לסביבות קטנות או שאינן מורכבות מידי ולארגונים שרמת השימוש והצריכה בתשתית Skype for Business היא לא גדולה, כמו כן האפשרות הבסיסית היא תהליך מיגרציה יחסית פשוט.

למשל, תהליך מיגרציה מסוג Basic מתאים לארגונים אשר עובדים עם תשתית Skype for Business להעברת מסרים, במצב זה תהליך המיגרציה הינו קצר יחסית ואינו מצריך פעולות רבות.

האפשרות השניה היא תהליך Pro אשר מותאם לארגונים בעלי תשתית קצת יותר מורכבת, ארגונים גדולים שבהם כמות הצריכה והשימוש בתשתית Skype for Business היא נרחבת. בתהליך Pro אופן המיגרציה כולל יותר שלבים, בדיקות ופעולות לפני ולאחר המיגרציה.

לרוב תהליך מיגרציה Pro מתאים לארגונים שבהם ישנה תצורה היברידית או תשתית שכוללת טלפוניה.

הערה: ישנם מצבים בהם תשתית Skype for Business כוללת סביבה מורכבת עם פיתוח אשר מותאם לסביבה, אינטגרציה עם התקני וידאו שאינם נתמכים בענן וכן הלאה. במצב זה צריך לתכנן קפידה את תהליך המיגרציה.

הטבלה הבאה מתארת את ההבדלים בבחירת תהליך לפי פרמטרים שונים, כגון: גודל, אפשרויות, סוגי משתמשים וכן האלה.

upgrade-basicvspro

השלב הראשון

השלב הראשון הוא שלב התכנון ובשלב זה חשוב לבצע בין היתר את הדגשים הבאים:

 • היתכנות ויכולות קיימות של תשתית Skype for Business קיימת – לוודא מהם התכונות הקיימות אשר נמצאות בשימוש בתשתיות Skype for Business, ביצוע השוואה מול יכולות קיימות בשירות Teams, אינטגרציה של התקני צד שלישי וטלפוניה וכן הלאה.
  למשל אחד הכלים אשר מבצעים בדיקה של תכונות והשוואה מול הענן הוא הכלי של חברת Univonix, שמטרתו לבצע בדיקה באופן אוטומטי של תכונות, שימוש באותן יכולות, השוואה מול שירות Teams ובנוסף דרכי מיגרציה וביצוע.
 • ביצוע Readiness – בפעולה זו מוודאים שניתן לעבוד עם שירות Teams וניתן לבצע אינטגרציה עם תשתיות ופלטפורמות קיימות ופעולה זאת נחלקת לתתי שלבים:
  • האם ישנה תצורת Active Directory היברידית
  • האם ישנה סביבת Exchange Online
  • האם ישנה סביבת SharePoint Online
   *הערה: האינטגרציה של Teams מול תשתית Office 365 היא שונה מאשר אינטגרציה עם תשתיות בסביבה מקומית ויכולה להשפיע על אותן יכולות של שירות Teams.
 • תקשורת ורוחב פס – אולי הדגש הכי חשוב בהיערכות ותכנון הוא תכנון תקשורת ורוחב פס. כמו בתשתית Skype for Business גם Teams מחייב תקשורת ורוחב פס מהימנים ותקינים בכדי לבצע פעולות אודיו, וידאו, שיתוף כאופן תקין וללא בעיות.
  החישובים מול תקשורת ורוחבי פס נעשים לפי שלושה קטגוריות:

  • תקשורת, רוחס פס ופעולות שעוברות בין Office 365 לבין משתמשי Teams
  • תקשורת ורוחב פס בין משתמשי Teams ברשתות שונות P2P
  • תקשורת ורוחס פס לשיחות ועידה
   שני הדגשים החשובים הם הפעולות אשר עוברות בין Office 365 לבין משתמשי Teams והדגש השני הוא פעולות אשר נעשות משתמשי Teams ברשתות שונות.
   *דרישות תקשורת ליישום Teams
Value Client to Microsoft Edge Customer Edge to Microsoft Edge
Latency (one way) < 50ms < 30ms
Latency (RTT or Round-trip Time) < 100ms < 60ms
Burst packet loss <10% during any 200ms interval <1% during any 200ms interval
Packet loss <1% during any 15s interval <0.1% during any 15s interval
Packet inter-arrival Jitter <30ms during any 15s interval <15ms during any 15s interval
Packet reorder <0.05% out-of-order packets <0.01% out-of-order packets
 • הגדרת Office 365 IP and URL – כמו בכל הגדרת שירות ענן גם Teams מצריך הגדרת כתובות ופורטים בין משתמשי Teams לבין שירות Office 365. הגדרות אלה מתבצעות בהתאם לכתובות הפורסמות בקשיור הבא Office 365 URLs and IP address ranges
 • הגדרת Proxy – במידה וישנו Proxy חייבת להתבצע החרגה של הכתובות מכיוון שהגדרת פרוקסי חוסמת את התעבורה התקינה בין משתמשי Teams לבין Office 365 ובמיוחד תעבורה מסוג מדיה (אודיו/וידאו בעיקר)
 • אבטחת מידע – אין יישום ללא התייחסות להיבטי אבטחת מידע, ולכן גם כאן ישנם רובדים שונים אשר מסייעים בביצוע דלגציות, הקשחות ברמת זהויות, יישום Compliance ועוד אפשרויות נוספות.

בנוסף לסוגי המיגרציה שהוזכרו עד כה ישנו מודל חמשת סוגי המיגרציות אל Teams שעליו נעבור במאמר הבא.

2018-09-28_10h32_54.png:קטגוריותMicrosoft Teams, כללי

תגים: , ,

השאר תגובה

error: Content is protected !!